Mariánská 570, příspěvková organizace, 470 01 Česká Lípa

Nadační fond Albert

Náš dětský domov v  roce 2011 navázal spolupráci s Nadačním fondem Albert. Přihlásili jsme se do několika jeho projektů. Realizovány byly tyto:

 

 Se znalostí cizích jazyků získáváme i nová přátelství

             Do DD docházeli kvalifikovaní lektoři, procvičovali s dětmi učivo z AJ a NJ v rámci přípravy na školní výuku. Vše směřovalo ke zlepšení prospěchu, komunikace v cizím jazyce a v  přípravě na závěrečnou a maturitní zkoušku. Lektoři byli nápomocni při vyplňování různých tiskopisů v cizím jazyce, tvorbě portfolií a projektů v rámci přípravy do školy.

            V rámci projektu proběhla jazyková olympiáda všech dětí zapojených do projektu. Akce byla provedena formou her, kvízů a překladu z poslechu čteného textu v cizím jazyce. Porotu tvořili lektoři a dva pedagogové DD.

 

            Z projektu byl vybrán Pavel - nejlepší student, na jazykový kurz do Anglie, kde pobýval 14 dní v Londýně. Ubytován byl v soukromí anglické rodiny. Pobyt mu přinesl cenné  zkušenosti v oblasti studia v místní anglické škole. Zejména si rozšířil slovní zásobu a zlepšil znalost gramatiky anglického jazyka, což využívá při studiu na střední pedagogické škole.

 

 Žijeme a sportujeme s racionální výživou

             V rámci seznamování s racionální výživou a zdravým životním stylem naše děti absolvovaly besedu s odborníkem na racionální výživu, pod jejich vedením si sestavily vzorový jídelníček.

            Při získávání návyků a zručnosti  v přípravě pokrmů děti pravidelně samy nakupovaly základní potraviny v hypermarketu Albert aby se  zorientovaly se v druzích racionálních potravin a  jejich cenách. Pod dozorem pedagogů samostatně ve cvičných kuchyňkách připravovaly celodenní stravu, včetně menu na narozeninové oslavy. Vaření i sestavování jídelníčků a receptářů probíhalo po rodinných skupinách.

            V celoročním udržování zdravého životního stylu a snižování nadváhy u dětí se využívalo různých volnočasových aktivit.  Děti si zlepšovaly svou fyzickou kondici i zdravotní stav. Dětí trpícími dýchacími potížemi a nadváhou absolvovaly ozdravné pobyty v dětských ozdravovnách ve Špindlerově Mlýně, Cvikově a Poděbradech. 8 dětí se zúčastnilo týdenního ozdravného pobytu u moře v Itálii.

 

 Za podpory Alberta k lepšímu pracovnímu uplatnění

             Usnadnění  vysokoškolského studia studentovi z našeho dětského domova a tím zajištění lepšího pracovního uplatnění po dokončení studia. Dále finanční pomoc při dojíždění z Prahy do dětského domova, možnost úhrady stravování v menze a zakoupení materiálního zabezpečení v rámci skript, pomůcek, knih.

            Radek si zajistil bezplatné doučování v Praze a některé pomůcky si pořídil z brigádní činnosti. Všechny  zkoušky vždy složil v prvním daném termínu a postoupil do dalšího semestru.

            Radek byl vybrán na jazykový kurz do Anglie, kde pobýval 14 dní v soukromé anglické rodině. Zároveň také navštěvoval místní školu. Mimo jiné poznal a sám osobně navštívil, mnoho památek a zajímavých míst. Kurz mu dal jedinečné  zkušenosti nejen v oblasti studia v místní anglické škole, ale i větší slovní zásobu a rozšíření znalostí anglického jazyka. Navázal zde i nová přátelství. Rovněž byl hostitelskou anglickou rodinou velmi kladně hodnocen. Dosud jsou ve spojení přes internet.

SCHVÁLENÉ  GRANTY  NA   ROK  2013

Níže uvedené projekty byly finančně podpořeny Nadačním fondem Albert:

1. Podpora vysokoškolského studia Radka   30 000,-

2. Za pomoci Alberta vzniká talent                 22 000,-

3. Podpora vzdělávacích aktivit dětí              19 740,-  

Celkem   71 740 ,-      

Předání šeku se uskutečnilo 7.5.2013 v Ústí nad Labem v supermarketu Albert.

                      DD Česká Lípa   


         Moc děkujeme jménem našich dětí.

 

Projekt "Jarmarky s Albertem" - v červnu 2013 byl našemu dětskému domovu poskytnut nadační příspěvek ve výši 5 000 Kč.


Dne 28.11.2015 proběhne akce dětského domova "Jarmarky s Albertem". Srdečně Vás zveme dne 28.11.2015 do Hypermarketu Albert Česká Lípa, Šluknovská 3070.


 

zima.JPG
zima 2012
zima 2012
zima.JPG
Vánoce 2013
Vánoce 2013
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one