Mariánská 570, příspěvková organizace, 470 01 Česká Lípa

   HISTORIE

 

     Dětský domov v České Lípě je místěn v blízkosti centra města v secesní vile. Založen byl již v roce 1951. Jsou zde umístěny děti které, ne vlastní vinou, mají nařízenou ústavní výchovu. Mohou zde být  od 3 do 18 let. Pokud se připravují na zaměstnání – studují či pokračují ve vzdělávání na vyšších stupních škol, mohou zde být až  do 26 let.

Dříve zde bývalo mnohem více dětí – okolo 45. Změny v zákonech se promítly i u nás a tak v současné době máme ve třech rodinných skupinách celkem 24 dětí ve věkovém rozpětí 6 až 20 let. Naše děti se zapojují aktivně do činnosti sportovních oddílů ve městě. Navštěvují zejména atletiku a florbal. Nevyhýbají se ani kroužkům, které jsou zaměřeny na pracovní činnost jako např.: kroužek ručních prací, či keramický, apod. 

Velkých úspěchů dosahuje pravidelně náš pěvecký sbor. Již po několik let vyhrává oblastní kolo „Nejmilejší koncertu“ a z celostátního kola postupuje i na mezinárodní. Sbor zpívá i při různých jiných příležitostech, např. v Heřmaničkách v kapli, či v  Kuřívodském kostele, na Matějské pouti atd. 

 Jak nám děti rostou, musí se připravovat pro život a tak někteří, vědomi si důležitosti vzdělání pro start do života,  pokračují ve studiu na středních školách. Nyní máme studentku na střední škole a jednoho vysokoškoláka.   

Díky pomoci sponzorů a různým projektům, jaké pro děti z dětských domovů uskutečňujete možná i Vy, daří se nám pro děti zajistit tábory, koncerty, školení a kurzy, apod.,  které jim pomohou zorientovat se v životě až opustí dětský domov a vstoupí do samostatného života.

zima.JPG
zima 2012
zima 2012
zima.JPG
Vánoce 2013
Vánoce 2013
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one